Bij aankomst op het vliegveld in Caïro word je persoonlijk ontvangen door iemand van het Kingfisher Tours team. Hij of zij gaat mee naar het hotel om in te checken en helpt je op het vliegveld om een visum voor Egypte te kopen.
Na een klein uurtje rijden arriveer je in het 3* Pyramid Front hotel in Caïro, waar je de eerste 2 nachten verblijft.
Je vakantie begint goed: vandaag bezoek je met een privégids de piramides van Gizeh, het Egyptisch museum en de Citadel met de Mohamed Ali moskee.
De gids is een Egyptoloog/archeoloog en kan je alles vertellen over het oude Egypte. Met jouw persoonlijke gids maak je ook een wandeling door de Islamitische wijk.
Natuurlijk is een stadstour in Caïro niet compleet zonder een bezoek aan de kleurrijke en wereldberoemde Khan El-Khalili bazaar.
Vandaag rij je van Caïro naar de oase Bahariya (ongeveer 5 uur rijden) . Onderweg stop je voor een paar korte wandelingen onder begeleiding van een escort van Kingfisher Tours.
De komende 5 dagen van je rondreis door de Westelijke Woestijn word je begeleid door deze ervaren woestijnreiziger. Weet jij bijvoorbeeld hoe woestijnhout in steen kan veranderen? Je gids vertelt je er alles over.
’s Middags kun je zelf het centrum van Bahariya verkennen, of (veel leuker!) maak een jeeptour in de omgeving van Bahariya en ga de zandduinen in met een jeep met chauffeur.
Met de jeep bezoek je onder andere het zoutmeer ‘Lake Bawiti’, de natuurlijke warmwaterbronnen van Bir Ghaba en het mummiemuseum. Pas als je met je jeep door de woestijn hebt gereden weet je wat mensen bedoelen met ‘surfen’ in de woestijn!
’s Avonds kom je weer helemaal tot rust, want je slaapt in een mooie ecolodge met extreem vriendelijke bediening en heerlijk Egyptisch eten.
Vandaag begint onze jeepsafari in de Zwarte Woestijn. Actievelingen beklimmen hier de zwartgekleurde bergen die miljoenen jaren geleden door vulkaanuitbarstingen zijn ontstaan. Eenmaal boven heb je een prachtig wijds uitzicht over de woestijn!
We lunchen in een klein bedoeïenendorpje met zelf meegebrachte lunchaankopen. Je kunt zelfs nog even relaxen onder een dadelboom voor we met onze jeep ‘zwierend’ over de zandduinen naar de Kristallenberg rijden. Aangekomen op de overnachtingsplek zetten we de jeeps zo neer dat er een tentdoek tegenaan kan staan tegen eventuele wind. Ons bedoeïenenteam maakt een heerlijke verse maaltijd voor je klaar op de grill (als je het leuk vindt mag je meekoken, maar dat hoeft niet).
Je slaapt vannacht onder de sterren (of in een 2-persoons koepeltentje als je dat fijner vindt).
Deze ochtend word je gewekt door de opkomende woestijnzon. Maar wie slim is staat al iets eerder op, want de zonsopkomst op de uitgestrekte woestijnvlaktes is namelijk perfect om unieke vakantiefoto’s te maken!
Na het ontbijt rijden we terug naar de asfaltweg waar onze eigen minibus al op ons staat te wachten. We nemen afscheid van ons bedoeïenenteam en via een stop in het oasestadje Farafra rijden we naar Dakhla (ongeveer 6 uur rijden).
Onderweg stoppen we in El Qasr. Dit is een middeleeuws stadje dat er nog bijna exact zo uit ziet als in de middeleeuwen, maar het leuke is: er wonen nog steeds mensen!
Het bezoek aan Dakhla geeft ook even wat verkoeling. De deels overdekte straatjes en gangetjes vormen namelijk een natuurlijk koelsysteem waar maar weinig moderne airco’s tegenop kunnen.
’s Avonds slaap je in het bedoeïenenkamp van de nomadenfamilie Zeydan. Hier verblijf je in een chaletkamer met eigen sanitair en vaak wordt er bij het kampvuur muziek gemaakt.
Tip: het is leuk om ’s middags een kamelentochtje te maken; vanuit het camp loop je dan met de hele kudde (inclusief kleintjes) zó de woestijn in.
Ervaar persoonlijk waarom een kameel ‘het schip van de woestijn’ wordt genoemd!
Op dag 6 van de rondreis Westelijke woestijn rij je via de ommuurde dorpjes Balat en Bashendi naar het provinciestadje Kharga.
Wie dat wil kan in Kharga de pas gerestaureerde Hibis tempel en El Bagawat tombes bezoeken: deze zijn onderdeel van een Christelijke begraafplaats met mausoleums en bijbelse scènes op de muren.
De lunch voor onderweg kopen we op de soukh, de lokale markt. Vervolgens rijden we in 5 uur door naar het aan de Nijl gelegen Luxor.
In deze voorbeeldreis hebben we standaard 3* of 4* hotels met zwembad opgenomen, die allemaal vlakbij leuke restaurantjes en cafeetjes liggen, zodat je ’s avonds al meteen het lokale stadsleven in kunt duiken.
Vandaag bezoeken we de ‘must sees’, oftewel de hoogtepunten van Luxor. We bezoeken 3 van de bezienswaardigheden op de Westbank en je kunt, samen met je privégids, zelf beslissen welke je wilt zien.
Populair zijn de Vallei der Koningen en de tempel van de vrouwelijke farao Hatsjepsut. Veel van onze gasten kiezen als derde optie de minder bekende ‘tombes van de Nobelen’ of het ambachtsliedendorp Deir el Medina. Hier kun je zien hoe Egyptenaren met een lagere rang dan de farao’s werden begraven.
’s Middags heb je vrij om lekker iets voor jezelf te doen. Je kunt ook een dorpswandeling maken en op bezoek gaan bij een Egyptische familie.
En wie het niet erg vindt om vroeg op te staan, kan nog vóór het bezoek aan de Westbank een ballonvaart bij zonsopgang maken. Zweef over het grootste openluchtmuseum ter wereld en zie de zon opkomen boven Luxor.
Deze dag heb je vrij en kun je helemaal zelf indelen. Wij (Bakr en Miriam – de eigenaren van Kingfisher Tours) nodigen je ’s middags echter graag uit voor een (gratis) zeiltocht over de Nijl.
In Egypte wordt er laat geluncht. Voor we de boot op gaan is er daarom voldoende tijd om een rondleiding te doen bij de Karnaktempel (2 uur) en/of de Luxortempel (1 uur).
De Karnaktempel is de grootste tempel van Egypte. Vanaf 1600 voor Christus heeft bijna iedere farao er wel een steentje aan bijgedragen!
Door middel van een ‘Sfinxenlaan’ is de Karnaktempel verbonden met de Luxortempel. De Luxortempel is erg bijzonder, want hij ligt midden in het stadscentrum en er is een moskee bovenop gebouwd.
Op dit moment is de weg van de Sfinxenlaan nog niet helemaal af en kun je de route niet lopend afleggen. Wij vinden het zelf het leukst om deze excursie niet met een busje te doen, maar met een kalèche (Egyptische paard en wagen).
Je eigen privéchauffeur haalt je weer op voor de transfer van een half uur naar het vliegveld. Na een binnenlandse vlucht van Luxor naar Caïro (ongeveer 1 uur) pak je een aansluitende internationale vlucht naar huis.
Je kunt de 9-daagse rondreis Westelijke woestijn ook uitbreiden met een bezoek aan de Walvisvallei, de El Djara cave en verschillende andere unieke plekken in de Westelijke woestijn, zoals El Fayoem (de grootste oase van Egypte, met meer dan een miljoen inwoners). Een andere aanvulling op deze woestijnreis is mogelijk met Alexandrië, Marsa Matruh en het pittoreske Siwa, hetgeen lange tijd een afgesloten bedoeïenengemeenschap is gebleven. Beide verlengingen duren ongeveer 5 dagen en eindigen in Bahariya. Miriam helpt je graag met persoonlijk advies voor jouw woestijnreis op maat.
Tijdens de 9-daagse rondreis Westelijke woestijn bezoek je de hoogtepunten van het oude Egypte en slaap je onder de sterrenhemel in de Witte woestijn. Je reist met een privégids van Caïro naar Luxor, door het bijna buitenaardse landschap van de Westelijke woestijn. Bezoek historische opgravingen, piramides, tempels en palmtuinen. Geniet van de rust en stilte in de woestijn en maak kennis met het dagelijks leven van de Egyptische nomadenfamilies.
Jouw rondreis Westelijke woestijn op maat samenstellen?
Laat je inspireren door deze 9-daagse voorbeeldrondreis Westelijke woestijn.
Je kunt de reis helemaal laten aanpassen naar je eigen wensen.
Tijdens deze 9-daagse rondreis door de Westelijke woestijn zie je niet alleen de culturele hoogtepunten van het oude Egypte in Caïro en Luxor, maar je maakt ook kennis met de Egyptenaren en hun dagelijks leven. Tijdens de hele woestijnrit van Caïro naar Luxor rijd je met een vaste chauffeur en gids/begeleider van ons kantoor.
Wanneer we onze gasten vragen naar het meest indrukwekkende deel van deze reis, noemen ze bijna zonder uitzondering de jeepsafari met overnachting onder de sterren in de Witte woestijn.
Terwijl je door de Witte woestijn rijdt, waan je je in een maanlandschap. De winderosie heeft de kalkrotsen surrealistische vormen gegeven en de stilte is ronduit indrukwekkend.
Eenmaal aangekomen op onze overnachtingsplek maken we het ons gemakkelijk op de meegebrachte kleden. Ondertussen wordt het avondeten bereid op een barbecue/ kampvuur en we eten aan een lange lage tafel in ons eigen ‘woestijnrestaurant’.
Vanavond bestaat het nagerecht uit een overweldigend uitzicht op de sterrenhemel zodra het donker wordt. En dan… nodigt de nacht je uit om heerlijk te slapen in je 1001 sterrenbed!
Tijdens je rondreis in de Westelijke Woestijn blijft het echter niet bij 1 unieke overnachting. Tijdens de andere 2 nachten in de woestijn maak je kennis met de gastvrije gemeenschap van de Egyptische nomaden.
De eerste nacht in de woestijn slaap je in een luxe Ecolodge aan de rand van een groene oase. Nacht 2 breng je door in een bedoeïenenkamp dat wordt gerund door een Egyptische nomadenfamilie. Je slaapt dan in je eigen koepelvormige woestijnchalet.
De overige 5 nachten in Egypte verblijf je in kleinschalige 3* hotels in Caïro en Luxor. Dit zijn kleinschalige hotels die worden gerund door gastvrije Egyptenaren.
Wij vinden het belangrijk dat je je tijdens je reis echt even ‘onderdeel van de stad’ voelt. Daarom geven we je graag onze persoonlijke tips voor de lekkerste restaurantjes en gezellige cafeetjes om de hoek.
Je reis start in Caïro waar je in het Egyptisch museum kennis maakt met echte mummies. Ook zie je hier de kunstschatten van Toetanchamon. Uiteraard bezoeken we ook de wereldberoemde Sfinx en de piramides van Gizeh, en doen we een stadstour in Caïro.
Daarnaast bezoeken we de Citadel met de Mohamed Ali moskee. En op de Khan El-Khalili bazaar vertelt je persoonlijke gids je alles wat je moet weten om succesvol te onderhandelen over de leukste souvenirs
In Luxor bezoeken we de Westbank met o.a. de Vallei der Koningen en de tempel van Hatsjepsut. Daarnaast nemen we je ook mee naar wat minder bekende tombes. Met je eigen privégids kun je hier ook de grootste tempel van Egypte bezoeken: de Karnaktempel.
Wie het niet erg vindt om vroeg op te staan kan bij zonsopgang ook een ballonvlucht over de Westbank maken. Je zweeft dan over het grootste openluchtmuseum ter wereld (de tempels en tombes bij Luxor).
Op de grond hoor je de ezels balken en terwijl je over Luxor zweeft, zie je de stad onder je ontwaken. Soms letterlijk, want veel huizen in de woestijn hebben niet eens een dak (dat heb je wanneer het zo weinig regent ook niet nodig ? ).
In Luxor nodigen wij (Bakr en Miriam – de oprichters van Kingfisher Tours) je graag uit voor een gratis zeiltocht op de Nijl. Bakr komt uit een oude botenfamilie en vanaf onze zeilboot ‘de Surprise’ laten we je graag meer zien van het leven langs de Nijl.
Je kunt heerlijk relaxen aan boord en als je wilt maken we een lunch voor je. Een lunch met typisch Egyptische gerechten, of een meer ‘standaard’ Europese lunch. Ook vertellen we je graag over ons dagelijks leven in Egypte.
’s Avonds pakken we een indrukwekkende zonsondergang mee: vanaf het water zie je de zon zakken achter de bergen waar de farao’s begraven liggen. Onze woonplaats Luxor is een schitterende stad en deze schoonheid willen we graag met jullie delen!
Je hoeft tijdens onze Egypte rondreizen geen rekening te houden met andere deelnemers, omdat je de hele reis privévervoer en een privéchauffeur tot je beschikking hebt.
Tijdens alle excursies heb je een privégids en kun je zelf je vertrektijd bepalen, hoe lang je ergens wilt blijven en waar je eventueel wat meer rusttijd wilt, of foto’s wilt maken.
Je hebt dus eigenlijk net zoveel vrijheid als wanneer je je Egypte reis zelf zou samenstellen. Maar dan zonder al het ‘uitzoekwerk’ vooraf, want dat doen wij voor je!
Meet & assist op vliegveld Caïro en hotel transfer
Persoonlijke ontvangst op het vliegveld. Hulp met visum kopen, ophalen van bagage en hulp bij inchecken in het hotel.
3 Egypte excursies inclusief lunch:
Zeiltocht over de Nijl met Miriam en Bakr
Wij, Miriam en Bakr (eigenaren van Kingfisher Tours) nodigen je graag uit op de ‘Surprise’ voor een (gratis) zeiltocht op de Nijl bij zonsondergang.
5 nachten middenklasse hotel met airconditioning:
2 x hotel in Caïro met ontbijt
3 x hotel in Luxor met ontbijt
3 x bijzondere overnachtingen:
1 nacht Ecolodge in Bahariya
1 nacht slapen onder de sterrenhemel van de Witte woestijn (of in een koepeltentje)
1 nacht Bedoeïenenkamp in Dakhla
Diner in Ecolodge Bahariya
Privévervoer en privéchauffeur
Al het vervoer tijdens de genoemde excursies en transfers is inbegrepen. Tijdens deze reis is het vervoer altijd in een personenauto of minibus met airconditioning en eigen chauffeur. Je hoeft dus geen rekening te houden met andere reizigers en bepaalt je eigen dagindeling.
Privégidsen tijdens de excursies (Nederlandstalig is mogelijk)
Wanneer je graag Nederlands wilt kunnen spreken met jouw gids, laat het ons dan even weten in je aanvraag voor een reisvoorstel. Al onze gidsen zijn Egyptisch en sommigen van hen spreken heel goed Nederlands.
Privétransfer naar vliegveld Luxor
Gratis Egyptische simkaart
Wij vinden het belangrijk dat je ons altijd kunt bereiken als je vragen hebt. Aan het begin van je reis krijg je daarom van ons een Egyptische simkaart met beltegoed en 1,5 GB internet. Je kunt deze in je eigen (simlockvrije) telefoon plaatsen. Wij zijn 24 uur per dag (in het Nederlands) bereikbaar.
Visumkosten van $ 25 (ongeveer € 23,50) per paspoort
Verkrijgbaar bij aankomst op het vliegveld in Caïro (wij helpen je hiermee).
Internationale vliegtickets Egypte en binnenlandse vlucht Luxor – Caïro
Wij nemen de vluchten bewust niet op in onze totaalprijs, omdat het vaak goedkoper is om Egypte vliegtickets zelf online te boeken. Houd rekening met ongeveer € 350 – € 400 per persoon.
Entreegeld bezienswaardigheden tijdens excursies
De entreegelden voor de bezienswaardigheden tijdens de inbegrepen excursies zijn ongeveer € 80 p.p.
Deze kosten zijn niet standaard opgenomen in de prijs, omdat scholieren/studenten met studentenpas en kinderen onder de 12 jaar 50% korting krijgen wanneer je de kaartjes ter plekke zelf koopt.
Fooiengeld voor hotels, chauffeurs, gidsen etc.
In Egypte is het gebruikelijk om fooi te geven. Voor deze reis is dit ongeveer € 125 per persoon.
ANVR/SGR garanties en een beroep op het Calamiteitenfonds
SGR/Calamiteitenfonds kun je bijboeken voor € 120 per persoon.
Tijdens de 9-daagse rondreis Westelijke woestijn overnacht je 3x op een bijzondere locatie in de woestijn. De andere nachten verblijf je in kleinschalige 3* hotels in Caïro en Luxor. Alle hotelkamers hebben airconditioning en een eigen badkamer met douche en toilet.
Wil je je reis met een paar nachten verlengen, wil je een nacht in een luxer hotel slapen of heb je andere voorkeuren? Laat het dan even weten in je aanvraag voor een reisvoorstel. We passen de reis graag aan naar jouw persoonlijke wensen!
Na een dag cultuur snuiven in Caïro kom je helemaal tot rust in het kleinschalige, maar moderne Pyramid Front Hotel. Dit hotel ligt op slechts 10 minuten rijden van de piramides van Gizeh en de Sfinx. Na een excursiedag neem je een verfrissende duik in het zwembad op het dak en geniet je vanaf het terras van een prachtig uitzicht op de zonsondergang bij de piramides.
Het 3* Gezira Gardens hotel is een gezellig familiehotel met een leuk zwembad. Het hotel ligt midden in het dorp El Baierat, maar is een oase van rust. Het hotel heeft fijne (familie)kamers en een goede sfeer. Het Gezira Gardens hotel wordt gerund door Britta (Duits) en Gamal. In de tuin hebben zij gezellige zithoekjes gecreëerd waar je je na het zwemmen heerlijk kunt terugtrekken met een boek en een glas vers limoensap.
Dit is een groene ecolodge aan de rand van de Bahariya oase. De kamers zijn prachtig en geheel gebouwd in traditionele bedoeïenenstijl met lokale natuurlijke materialen. De gastvrijheid voelt al als een warm bad, maar rondom de lodge vind je ook verschillende échte warmwaterbronnen. Deze ecolodge heeft een eigen biologische fruitgaard en al het eten wordt zelf verbouwd of gekocht bij lokale bedrijfjes in de oase.
In de Witte woestijn overnachten we in de openlucht. We staan op een eigen plek waar (meestal) geen andere groepen staan. Mocht er wat wind staan, dan plaatsen we tentdoeken tegen de jeeps voor wat beschutting. Je slaapt op een comfortabel matras onder de sterren (of op aanvraag in een 2-persoons koepeltentje). N.B. Op deze plek zijn geen sanitaire voorzieningen. Bij toiletbezoek moet je zelf een putje graven.
Dit Ecocamp wordt gerund door een heel gastvrije bedoeïenenfamilie die weet wat échte service en gastvrijheid is. De koepelvormige kamers zijn basic, maar geven op een natuurlijke manier koelte. De kamers voor gasten van Kingfisher Tours hebben een eigen badkamer en toilet. In de avond wordt er vaak muziek gespeeld bij het kampvuur. Een heerlijk ontspannen overnachtingsplek.
Binnen deze voorbeeldreis hebben we veel vrije tijd ingepland, zodat je een groot deel van je reis nog zelf kunt invullen. Extra excursies hoef je niet per se van tevoren te boeken. Je kunt ter plekke nog beslissen. Om teleurstelling te voorkomen raden we je wel aan om excursies die je écht graag wilt doen van tevoren vast te leggen.
Kingfishertours is opgericht door Miriam Kok (Nederlands) en Bakr Mahmoud (Egypt)
Het aangereikte canvas van de reis (van Cairo tot Luxor langs oasen en fenomenaal mooie woestijnen) evenals de aangereikte supplementaire .. [Lees verder]
De woestijn was erg indrukwekkend, en de tochten door de woestijn met de jeeps waren geweldig. Ook de bijzondere overnachtingen .. [Lees verder]
Een verblijf in Bahariya en 4 nachten kamperen in de woestijn. Alles tot in de puntjes. En zelfs een Egyptische .. [Lees verder]
Met onze insider kennis leer je het échte Egypte kennen en heb je authentieke ontmoetingen.
Niets is standaard, flexibel boeken ter plaatse, veel vrijheid, zelfs tijdens groepsreizen.
Kleine groepen bij groepsreis (max.15) en kleinschalige bijzondere overnachtingen.
Nederlandse betrouwbaarheid, een hecht lokaal gidsenteam en 100% tevredenheidsgarantie
Gratis Egyptische SIM-kaart met tegoed, zodat je ons 24/7 kunt bereiken (in het Nederlands)
Je boekt bij een lokale reisorganisatie, dus het geld komt terecht bij de Egyptenaren