Je kunt zelf je vertrektijd bepalen, omdat je vandaag met een privégids op stap bent. Als je rond 9.00 uur vertrekt, ben je rond 14.00 uur terug bij het hotel. Eerder vertrekken kan ook, dan blijf je de ergste drukte en warmte bij de piramides voor.
Je wordt bij de receptie van je hotel opgehaald door onze gids. In een heerlijk koele auto met privéchauffeur rijden jullie naar de piramides van Gizeh.
We beginnen deze dag met datgene wat je nergens anders ter wereld kunt zien: de enorme piramides van Gizeh. Op de zandvlaktes rondom de piramides gaan jullie op ontdekkingstocht met een eigen privégids die niet alleen Nederlands spreekt, maar ook nog eens archeoloog/Egyptoloog is.
Terwijl de gids vertelt over farao’s, Egyptische goden, mummies en geheimzinnige grafkamers vol schatten, kunnen de kinderen lekker klimmen en klauteren op de enorme granietblokken van de piramides. Onze gidsen begeleiden al zo lang excursies met kinderen in Caïro, dat ze precies weten welke verhalen voor het héle gezin interessant zijn.
Als jullie willen kun je zelfs de piramides in om via de gangen en trappen omhoog te klauteren naar de tombes waar vroeger de mummies in lagen. De kaartjes hiervoor zijn beperkt beschikbaar, maar je gids helpt je graag om ter plekke een kaartje te bemachtigen voor de leukste piramide.
Tijd voor wat leuke foto’s met het hele gezin! Bij de piramides is het altijd lachen geblazen als paps en mams proberen op een kameel te klimmen (verrassend hoe soepel kinderen dat altijd doen hoor ;-)).
En niet alleen een kamelenritje is het vastleggen waard: onze gidsen zijn inmiddels expert in het maken van grappige foto’s voor het familie-archief. Maak met zijn allen een vreugdesprong voor een piramide of geef een kusje aan de Sfinx.
Verder zul je je erover verbazen hoe dicht de Sfinx en de piramides bij de stad liggen. De gids vertelt verrassende verhalen over schatgraaftochten vanuit de kelders van omliggende huizen en dat zorgt ervoor dat je ineens heel anders kijkt naar al dat zand om je heen. Wie weet waar nog schatten verborgen liggen!!
Jullie reizen vandaag met je eigen auto/busje met privéchauffeur en gids, dus je kunt zelf beslissen of je na de piramides ergens wilt stoppen om bijvoorbeeld een ijsje te halen, of dat je liever meteen doorrijdt naar het kindermuseum. Het museum zelf heeft ook een grote tuin waar je even lekker iets kunt eten of drinken.
Laat in de ochtend komen jullie aan bij het kindermuseum. De kids kunnen hier meteen het grote Egypte-avontuur induiken!
Het museum is speciaal ontworpen voor kinderen (tot ongeveer 12 jaar) en heeft geen saaie presentaties, maar allerlei interactieve spellen, tentoonstellingen en computergames waarmee kinderen de geschiedenis van Egypte actief leren kennen.
Zomaar wat voorbeelden van wat kinderen kunnen doen in het museum:
Tip:
Het museum heeft vier verdiepingen met verschillende thema’s die via een ‘trap door de tijd’ met elkaar verbonden zijn. De eerste twee verdiepingen heten ‘Waar kom ik vandaan’ en ‘Wie ben ik’ en gaan over de geschiedenis van Egypte; over mummies, piramides, Toetanchamon en het leven op het platteland langs de Nijl. Verdieping 3 en 4 gaan over de tegenwoordige tijd en de toekomst van Egypte. Voor Nederlandse/Belgische kinderen zijn de eerste twee verdiepingen van het museum vaak al genoeg om zich uren te kunnen vermaken. Aangezien het museum om 14.00 uur dichtgaat is het daarom slim om samen met jullie gids op verdieping 1 en 2 te beginnen.
De privéchauffeur brengt jullie weer op tijd terug naar het hotel. Jullie hebben dan nog lekker een paar uur de tijd om te zwemmen of te relaxen aan het hotelzwembad voor de zon verdwijnt.
De prijs voor deze excursie is afhankelijk van het totaal aantal personen:
1 persoon in totaal > € 175 per volwassene
2 personen in totaal > € 95 per volwassene
3 personen in totaal > € 70 per volwassene
4 of meer personen in totaal > € 65 per volwassene
0 tot 4 jaar > gratis
4-12 jaar > 25% van de prijs voor volwassenen
Vanaf 12 jaar > prijs zoals volwassene
1 ouder met 1 kind 4-12 jaar = 2 personen > € 95 voor de volwassene + € 75 voor het kind.
2 ouders met 2 kinderen 4-12 jaar = 4 personen > 2x € 65 voor de volwassenen en 2x € 50 voor de kinderen.
N.B. Indien het hotel buiten de stadsgrenzen van Caïro ligt geldt er een toeslag van € 5 per persoon.
Pick-up bij de receptie van je hotel.
Privévervoer in een auto/minibus met airconditioning.
Nederlandstalige privégids.
Entrees voor het piramideterrein van Gizeh en het kindermuseum.
Transfer terug naar het hotel aan het einde van de excursie.
Egyptische fooi voor de gids en de chauffeurs: € 30 tot € 50 voor het hele gezelschap per dagexcursie.
Kaartje om een piramide ín te gaan.
Deze kaartjes zijn alleen ter plekke te koop bij de ingang. Kosten: ongeveer € 12 voor de grote piramide en € 3 voor de piramide van Mykerinos.
Het kindermuseum is op vrijdag gesloten.
Deze excursie, en met name het bezoek aan het kindermuseum, is vooral leuk voor kinderen t/m 12 jaar.
Betalingsvoorwaarden
Bij reservering betaal je 50% van het totale excursiebedrag op onze Nederlandse bankrekening. Het restantbedrag betaal je op de dag van de excursie contant in euro’s aan je privégids. Als je liever alles van tevoren wilt betalen, dan kun je dat aangeven in je reserveringsaanvraag.
Bevestiging en voucher
Nadat je een reservering via onze website hebt gemaakt, ontvang je een bevestiging per mail waarin ook de betaalgegevens staan. Zodra we je betaling hebben ontvangen sturen we je een voucher die je kunt printen of opslaan op je telefoon om hem mee te nemen tijdens de excursie. Je vindt in deze bevestiging ook onze Egyptische contactgegevens, waarop wij 24/7 bereikbaar zijn. Daarnaast sturen we je handige praktische tips, zoals richtlijnen voor het geven van fooien aan gidsen en chauffeurs.
Annuleringsvoorwaarden
Annuleren is kosteloos tot 48 uur voorafgaand aan de excursie via [email protected]. Je krijgt de volledige betaling teruggestort op je bankrekening. Bij annuleren binnen 48 uur voor de excursie betaal je 50% van de totale excursiekosten.
Met onze insider kennis leer je het échte Egypte kennen en heb je authentieke ontmoetingen.
Niets is standaard, flexibel boeken ter plaatse, veel vrijheid, zelfs tijdens groepsreizen.
Kleine groepen bij groepsreis (max.15) en kleinschalige bijzondere overnachtingen.
Nederlandse betrouwbaarheid, een hecht lokaal gidsenteam en 100% tevredenheidsgarantie
Gratis Egyptische SIM-kaart met tegoed, zodat je ons 24/7 kunt bereiken (in het Nederlands)
Je boekt bij een lokale reisorganisatie, dus het geld komt terecht bij de Egyptenaren